Autopůjčovna – FAQ

Co potřebuji?

k zapůjčení vozidla? K zapůjčení vozidla je zapotřebí 2 platné doklady (CZ: občanský průkaz popř. pas a řidičské oprávnění) (AN: passport and driving licence) a embosovanou kreditní kartu na zálohu.

Jakou formou se skládá záloha?

a jaká je její výše? Záloha se skládá formou předautorizace na Vaší kreditní kartě. Výše předautorizace se odvozuje od délky pronájmu a typu pronajímaného vozidla a její hodnota začíná na 10.000,-Kč. Pouze u našich stálých a prověřených zákazníků lze po dohodě zálohu složit v hotovosti. Po skončení nájmu, kontrole a předání vozidla se předautorizace zruší, tedy zablokovaná částka na účtu klienta se odblokuje.

Co je to předautorizace?

Předautorizace je zablokování depozitní částky na bankovním účtu zákazníka. Provádí se elektronickou formou za pomocí platebního terminálu a kreditní karty zákazníka. Tato operace zajišťuje bezpečné bezhotovostní složení zálohy a je zproštěna jakýchkoliv poplatků ze strany bankovního ústavu. Její následné zrušení je možné ihned po vrácení pronajatého vozidla. Zákazník obdrží při každé operaci doklad o této transakci s hlavičkou naší společnosti. Předautorizace a její zakončení se uskuteční pouze na základě nájemní smlouvy, kterou obdržíte při výpůjčce a nelze ji tak zneužít.

Co je to embosovaná kreditní karta?

a jaké typy přijímáme? Všechny karty typu VISA, MASTER CARD, JCB, AMEX, DINNERS které je možné inprintovat (ožehlit) do nájemní smlouvy. Karty typu Visa Electron nebo Maestro nelze pro tento účel a ani předautorizaci použít!!!

Co zahrnuje základní pojištění?

Základní pojištění zahrnuje zákonné pojištění odpovědnosti za škodu, havarijní pojištění proti krádeži, poškození a je platné pouze po ČR. V případě cesty do zahraničí lze toto pojištění za příplatek aktivovat pro celou EU se stejnými podmínkami. Toto pojištění je však omezeno spoluúčastí. Poškození pneumatik, ráfků kol, povinné výbavy nebo interiéru nelze pojistit.

Co zahrnuje extra pojištění?

Extra pojištění zbavuje nájemce spoluúčasti v případě poškození nebo krádeže. Toto pojištění je navíc platné po celé EU a zajišťuje plnou asistenci v případě poškození, krádeže nebo technické poruchy včetně přistavení náhradního vozidla. V případě zakoupení tohoto pojištění není nutné zakoupit pojistku do zahraničí! Extra pojištění se nevztahuje na poškození pneumatik, ráfků kol nebo poškození interiéru vozidla.

Co zahrnuje cena za standardní pronájem vozidla?

Celková uvedená cena zahrnuje základní pojištění se spoluúčastí, neomezený počet kilometrů (výjimkou jsou zvýhodněné a dlouhodobé pronájmy), DPH, silniční a dálniční poplatky. V ceně jsou také zahrnuty náklady na provoz vozidla, jako olej, náhradní žárovky, prvotní náplň do ostřikovačů (každou další během nájmu si hradí nájemce), poplatky za rádio. Pohonné hmoty nejsou součástí ceny pronájmu! Vozidlo je zapůjčeno s plnou nádrží a s plnou se zase musí vrátit.

Doba pronájmu vozidla?

Minimální účtovaná doba pronájmu je 24 hodin. V případě, že si vozidlo zapůjčíte na dobu např. 6 hodin, bude vám účtován celý jeden den, tedy 24 hodin. V případě víkendových tarifů je v ceně zahrnuta doba od pátku 12:00 poledního času až do pondělí 10:00.